Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Valonq & CracKer-Y
 
ForumEarn moneyLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Shpejtu PC duke vepruar keshtu

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Valonq
AdminNumri i postimeve : 152
Age : 36
Registration date : 14/10/2008

Shpejtu PC duke vepruar keshtu Empty
MesazhTitulli: Shpejtu PC duke vepruar keshtu   Shpejtu PC duke vepruar keshtu I_icon_minitimeThu Nov 27, 2008 6:54 am

start > run > Shkruaj regedit dhe ENTER
Hapet Dritarja Regedit Pastaj Shkoni :


HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > MemoryManagement > PrefetchParameters

Tani Gjeni :
--EnablePrefetcher--
aty e keni 3 Ju beneni 5.
Pasi ta Kryeni ne Regedit ristartoni Kompjuterin..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://black.albanianforum.net
 
Shpejtu PC duke vepruar keshtu
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si me shpejtu hard diskin (Punon 100%)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Tutoriale-
Kërce tek: