Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Valonq & CracKer-Y
 
ForumEarn moneyLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Si ti bejme RIP DVD-t (nga 4.7GB ne 700MB)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Valonq
AdminNumri i postimeve : 152
Age : 36
Registration date : 14/10/2008

Si ti bejme RIP DVD-t (nga 4.7GB ne 700MB) Empty
MesazhTitulli: Si ti bejme RIP DVD-t (nga 4.7GB ne 700MB)   Si ti bejme RIP DVD-t (nga 4.7GB ne 700MB) I_icon_minitimeSat Dec 06, 2008 12:27 pm

Ok pra ktu keni me msu qysh me bo dvdRip pra nga madhsia sa e ka ni dvd 4.7gb me zvoglu me kvalitet te njejt jet normal i ndryshohet formati ne .avi

Ok pra fillojm:

1.Se pari na duhen dy Programe AnyDVD dhe Auto Gordian Knot dhe nje film ne DVD e fusim ne DVD RAM

2.E leshojm ne funksionim programin AnyDVD paraqitet nje dhelper e kuqe ne taskbar Razz klikoni me tastin e djatht mbi te dhe pastaj klikoni RIP Video-DVD to Harddisk...

3.Klikoni ne follderin e source direktoriumit dhe selektoni follderin e video direktoriumit e cila zakonisht gjindet ne follderin VIDEO_TS ne DVD pastaj zgjedheni follderin ku doni me i rujt fajllat dhe klikoni COPY DVD.

4.Pasi ta keni bere RIP DVD-n mbylleni programin AnyDVD dhe shkoni ne follderin ku e keni bere RIP dhe do ti shihni do fajlla

5.Tash hapeni programin AutoGK

6.Gjejeni fajllin qe eshte ma i madh se 1GB ku eshte i ruajtur permes Input File

7.Pastaj zgjedheni follderin ku do te ruhet fajlli i DVD dmth ne madhesin 700MB apo edhe me pak se aq

8.Pastaj klikoni ne Advanced Settings dhe leni informatat dhe klikoni OK

9.Pastaj ne fund klikoni buttonin Add Job dhe pas asaj START edhe kjo zgjat dikund 3 ore edhe duhet me i pas se paku 5GB te lira per me bo kta po kualiteti ko me kon fantazi si i zerit ashtu edhe i fotografise
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://black.albanianforum.net
 
Si ti bejme RIP DVD-t (nga 4.7GB ne 700MB)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» si ta bejme nje follder te padukshem
» Si Ta Bejme Shqip Muajit Ne Pc

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Tutoriale-
Kërce tek: