Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Valonq & CracKer-Y
 
ForumEarn moneyLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Qysh me bo ni autorun !!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Valonq
AdminNumri i postimeve : 152
Age : 36
Registration date : 14/10/2008

Qysh me bo ni autorun !!! Empty
MesazhTitulli: Qysh me bo ni autorun !!!   Qysh me bo ni autorun !!! I_icon_minitimeSat Dec 06, 2008 11:12 am

Autorun osht si ni menu qe ju hapet kur te futni naj CD en CD-ROM, qysh osht rasti p.sh. me loje, programe sistem operative etj...

e qysh mujm me bo na ni autorun per vete ?

shume osht thjesht me bo ni autorun t`thjesht e per menyja mat komplikume duhet me perdor software profesional...

Na pe bojm njo t`thjesht, e qa duhet me bo...percjellni hapat ma posht:


1) Hapeni ni folder te ri dhe kopijoni te gjtha fajllat qe doni ti keni ne ate CD

2) Hapeni notepad

3) Tani shkruani:


[autorun]
OPEN=INSTALL\Setup_filename.EXE
ICON=INSTALL\Setup_filename.EXE

Tash keto rujeni si *.inf file jo si *.txt

Mbani ne mend qe "Setup_filename.EXE" osh fajlli qe po doni mu ekzekutu kur te futet cd-ja, e kjo nuk eshtte e nevojshme te jete *.exe , mundeni psh me punu diqka me flash,html etj...


Ose psh mundeni mi kopjiu 150 - 200 mp3 en qat folder mi shti krejt en nji playlist me rujt psh si kosovaforce.m3u edhe mi ja bo:

[autorun]
OPEN=INSTALL\kosovaforce.m3u
ICON=INSTALL\Setup_filename.EXE

tash si te shtini cd-n en CD-ROM ka mi ju lshu winampi,windows media player (nvaret se cila eshte default per mi hap fajllat *.m3u)

4) Tash te gjitha fajllat qe jane ne qat folder kopijoni ne CD..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://black.albanianforum.net
 
Qysh me bo ni autorun !!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hap e-mail qysh dush

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Tutoriale-
Kërce tek: