Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Valonq & CracKer-Y
 
ForumEarn moneyLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Si te Futemi me Proxy

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Valonq
AdminNumri i postimeve : 152
Age : 36
Registration date : 14/10/2008

Si te Futemi me Proxy Empty
MesazhTitulli: Si te Futemi me Proxy   Si te Futemi me Proxy I_icon_minitimeThu Nov 27, 2008 9:10 am

Ka Shum Kerkesa nga anetare qe duan te perdorin proxy kur jan tu shkarku nga rapidshare apo diku tjeter
ja menyra sesi mund te futesh me proxy dhe te menjanosh adresen tende IP te vertet
star-control panel-...-internet options -Nese keni lidhje LAN kliko tek LAN settings.Nese keni lidhe dial-up zgjidhe conection dhe me pas Settings.
Me Pas Enable use a Proxy Server me pas eshte Adres IP dhe port qe perbejne nje proxy.
N
Nje PROXY ka kete Forme:

66.7.197.195 : 3128

IP ( Proxy ) eshte : 66.7.197.195

Port ( i proxyt ) eshte : 3128
Nje Adrese qe ka proxy eshte edhe www.proxy4free.com/page1.html
pastaj si ne figure plotesojme

http://computing.wayne.edu/proxyserver/images/proxy-win-athome2.gifpra shkruajme adress ip si me lart dhe atje ku lexon port shkruajme psh. 8080
Por proxy shpesh dalin edhe te pasakta,per ti provuar per rregullsine e tyre shkojme tek adresa www.showmemyip.com e cila provon vertetesine.


pra me shkurt ne shfletues te tjere


Proxy Rregullimet ne Mozilla

1. Kliko "Edit" \ "Preferences"
2. Kliko "Category" \ "Advanced" \ "Proxies"
3. Zgjedh "Manual proxy configuration"
4. Kliko"View" tek "Manual proxy configuration"
5. Rregullo proxies per protokollet vijues: HTTP, FTP, etj.

1. Kliko "Service" \ "Internet Options"
2. Kliko "Connections"
3. Nese perdor Dial-Up connection,
zgjedhe Connection dhe kliko"Settings"
nese perdor LAN connection, kliko "LAN Settings"
pastaj në "Local Area Network (LAN) Settings"
4. Beje Enable "use a proxy server"
5. Ne kutinë "Address" dhe "port", shkruaj proxy numer dhe proxy port
6. Nese do beje, enable "bypass proxy server for local addresses"
7. Kliko "OK"
8. prap Kliko "OK" qe te mbyllesh IE rregullimet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://black.albanianforum.net
 
Si te Futemi me Proxy
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Proxy list

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Tutoriale-
Kërce tek: